Perove-zavinovacky

Co je péřová zavinovačka?

Péřová zavinovačka pomáhá vašemu dítěti usnout v prvních týdnech a měsících života. Dává dítěti pocit bezpečí. Mnoho dětí prožívá čas po narození příjemněji, když je jejich situace v děloze do určité míry rekonstruována. Zavinovačka vytváří podobnou fyzickou těsnost a teplo. Během spánku se navíc zabrání reflexním pohybům a dítě tak může spát déle a hlouběji.

 
perove-zavinovacky-perinka
 

Péřová zavinovačka z prachového peří

Péřová zavinovačka z prachového husího peří je nejlepší volbou. Pohodlná péřová výplň z prachového peří nabízí dítěti ideální a správnou polohu pro ležení. Péřová zavinovačka umožní dítěti udržet své tělo ve správné ose a podpírá přesně tam, kde je to potřeba. Měkká podložka z prachového peří zabraňuje proleženinám dětské hlavičky.

Péřová zavinovačka nabízí dítěti pocit tepla, měkkosti a útulnosti. Péřová výplň je velmi lehká a udržuje dítě v létě chladné a v zimě teplé. Dítě obejme a vytvoří tak efekt lůna matky, který si dítě pamatuje a zároveň mu umožní přirozený pohyb paží a nohou. Výsledkem je, že dítě často spí déle a zdravěji.

Péřová zavinovačka se snadno nosí v náručí, skvěle se používá v kolébkách a v kočárku. Peřovou zavinovačku lze poté použít jako polštář nebo přikrývku.

 
perove-zavinovacky-peri
 

Jaké jsou výhody a nevýhody péřové zavinovačky?

Zavinovačka je obzvláště užitečná v prvních týdnech po narození. Zavinovačka pomáhá vytvářet známé prostředí. V průběhu času tato pomoc již není nutná. Sami zjistíte, zda je zavinovačka pro vaše dítě dobrá nebo špatná, a to testováním. Před nákupem byste měli zvážit několik výhod a nevýhod.
Za prvé. Každé dítě je originál. Některé děti milují pocit bezpečí, jiné se velmi rychle vyvinou v bojovníky za svobodu. Faktem je, že každé dítě potřebuje fyzickou blízkost.

Výhoda, kterou zavinovačka poskytuje. Prakticky napodobuje fyzická omezení, která dítě během těhotenství zažilo. To naznačuje dítěti, že je v podobné situaci. To může vést k rychlejšímu a hlubšímu spánku.

Zavinovačka bohužel také nese určitá nebezpečí, která bychom zde chtěli pojmenovat jako nevýhody. Na jedné straně příliš časté zavinování na několik hodin zvyšuje riziko respiračních infekcí a dysplazie kyčelního kloubu. Na druhé straně je mateřská bezpečnost napodobována, ale není optimálně nahrazena. Nedochází k přímému kontaktu s pokožkou, dechem matky nebo okamžité pozornosti.
Zavinovačka nebo zavinovačka má za úkol pociťovat těsnost a bezpečnost dělohy. Vzhledem k tomu, že tkanina, která kryje dítě jako kukla, má přímý kontakt s novorozencem, měli byste při nákupu věnovat pozornost materiálům, u nichž bylo prokázáno, že neobsahují škodlivé látky.

Do jakého věku dítěte péřovou zavinovačku používat?

Jak dlouho můžete zavinovačku používat, závisí především na vývoji vašeho dítěte. Dítě vám samo signalizuje, když se mu už nelíbí omezená svoboda pohybu a dá vám najevo svými vlastními rukama a nohama.